Mistrovství ČSSH 2016/2017 družstev

1. KSH Sever Zábřeh 2. TJ Sokol Střelic a 3. Vsetín JokersDne 27.5.2017 se uskutečnilo Mistrovství ČSSH družstev. Hrálo se v prostorech Vsetínu Jokers. Do turnaje postoupila 3 nejlepší mužstva této sezóny: KSH Sever Zábřeh, Vsetín Jokers a TJ Sokol Střelice.

Na začátku turnaje se střetl Zábřeh se Střelicemi. Utkání byla velice vyrovnaná a po 3 směnách byl stav 4:4. V poslední směně byl ale Zábřeh lepší. V rozhodujícím momentu 2 minuty před koncem zápasu se David Pelikán v zápase s Radimem Ondrou dostal do vedení a získal pro Zábřeh rozhodující bod. Zábřeh tak zvítězil těsným rozdílem 6:5.

Ve druhém kole se střetl domácí Vsetín se Střelicemi. Rozehrané Střelice po 2. směnách vedly 3:2 a ve třetí směně tento náskok zvýšily na 4:2. V poslední směně pak pouze Lukáš Fojt dokázal dát naději na otočení série, když porazil Jana Poštulku, ale na ostatních stolech dokázaly Střelice pohlídat náskok a vyhrát 6:3.

Ve třetím kole se střetl Zábřeh se Vsetínem. Znovu mělo do zápasů lepší nástup „rozehranější“ družstvo kdy Vsetín po první směně vedl 2:1. Druhá směna pak přinesla velice opatrné 3 remízy, ale ve třetí směně už Zábřeh nastoupil v plné formě a srovnal utkání na 3:3. O konečném pořadí turnaje tedy rozhodovala poslední směna. Hrála se velice opatrná utkání za zmínku jistě stojí nervy drásající utkání Davida Pelikána s Lukášem Kovářem, ale jediné utkání, které našlo vítěze bylo mezi Martinem Pelikánem a Karlem Laštovicou v němž zábřežský hráč vyhrál 2:0 a zajistil tím svému týmu vítězství v turnaji.

Podrobné výsledky turnaje v příloze pod článkem.

Konečné pořadí turnaje:

#  tým                V    R    P   +/-   G+  G-   B
1. KSH Sever Zábřeh  10    6    8    2    61  61   2
2. TJ Sokol Střelice 11    4    9    2    60  55   1
3. Vsetín Jokers      6    8   10   -4    54  59   0

Aktéři finálového turnaje Mistrovství ČSSH 2017 družstev