Oznámení     

Finálový turnaj jednotlivců se z důvodu nařízení vlády odkládá. Náhradní termín bude oznámen.

Nová sezóna bude započata teprve po dohrání sezóny aktuální. Na začátku nové sezóny budou znovu domluveny termíny jednotlivých turnajů, popřípadě samotná organizace sezóny.

Valná hromada a Prezidentský pohár 2018

Dne 16.6.2018 se konal Prezidentský pohár následovaný Valnou hromadou. 

Na letošní prezidentský pohár se sjelo 12 hráčů. Turnaj se hrál již tradičním systémem kde po odehrání 5 zápasů v základní části pomocí švýcarského systému následovalo playoff. Do finále se probojoval Jirka Dohnal, který se letos snažil získat tzv. zlatý hattrick a vsetínský Lukáš Manina. V napínavém finále nakonec to byl nakonec právě Lukáš Manina, který se mohl radovat z poháru pro vítěze. Podrobné výsledky jsou v PDF pod článkem.

Po turnaji následovala Valná hromada, která začala volbou výkoného výboru. Znovuzvolení byli Martin Poštulka (Prezident ČSSH) a Radim Ondra. Tyto stávající členy potom doplnil David Pelikán.

Do ligy družstev na sezónu 2018/19 se přihlásila 3 mužstva - Vsetín Jokers, KSH Sever Zábřeh a T.J. Sokol Střelice. Počet turnajů družstev byl snížen z 5 na 3 turnaje. Předběžné termíny jsou stanoveny následovně:

 • 24.11 2018 – Zábřeh
 • 12.1.2018 - Vsetín
 • 11.5.2019 – Střelice

Soutěž jednotlivců bude naopak rozšířena o pátý turnaj. Předběžné termíny turnajů jednotlivců jsou stanoveny následovně:

 • 29.9.2018 – Střelice
 • 20.10.2018 – Vsetín (edit turnaj byl posunut o týden, původní termín byl 13.10.)
 • 8.12.2018 – Zábřeh
 • 9.2.2019 – Valašské Meziříčí
 • 16.3.2019 - Vsetín

Do postupového pořadí na Mistrovství ČSSH budou počítány 4 nejlepší výsledky. Mistrovství ČSSH proběhne:

 • 27.4.2019 – Střelice

Příští Valná hromada a Prezidentský pohár se bude konat 15.6.2019.

Dále se diskutovalo o možných změnách v pravidlech z nichž některá se budou testovat (např. na Nemoriálu Lukáše Kvapila, který pořádá klub KSH Sever Zábřeh a bude se konat v Zábřeze 1.9.2018 - VÍCE INFORMACÍ ) a v případě, že se osvědčí i nasazovat do soutežních pravidel.

Jedná se o tyto návrhy:

- Návrhy na omezení úmyslného vyrážení brankáře z branky:

 1. Pokud skončí soupeřův hráč v brance (bude za pomocnou brankovou čarou) automaticky se z branky vyndává a umisťuje za branku na střed délky branky. 
 2. Pokud při výhodě více tahů hráč úmyslně bez dotyku puku zasáhne prvním tahem soupeřova brankáře, který se nachází v brance nebo brankovišti, může si ho soupeř před zahráním druhé výhody vrátit do základní polohy.

- Při zasažení bránícího kamene soupeře by nebyl nařízen nájezd pouze pokud by se puk před zahráním toho tahu nacházel za brankou soupeře, nebo v brankovišti soupeře.

V závěru se nakonec ještě diskutovalo o základní vybavení "kuchyňky" v prostorech konání turnaje, které by se mělo skládat alespoň z rychlovarné konvice a dalších věcí potřebných k přípravě kávy a čaje sloužícího k zajištění většího konfortu účastníků turnaje.