Mistrovství ČSSH 2012 / 2013

Vítězové Mistrovství : Josef Gába (1.), Jiří Kubalák (2.) a Kamil Andrle (3.)Přinášíme výsledky mistrovství ČSSH, které se odehrálo v sokolovně T.J. Sokol střelice za účasti 8 postupujících v kategorii GP a 6 hráčů v kategorii ŽP.

V obou kategoriích (GP a ŽP) se hrálo systémem každý s každým. Za vítězství byly 3 body a v případě remízi rozhodovali nájezdy, kdy vítěz dostal 2 a poražený 1 bod.

To že bylo v obou skupinách drama až dokonce svědčí vyrovnaný poslední duel mezi Danem Bílým a Honzou Poštulkou, kde se oba v přímém souboji střetli o titul. V elitní skupině mužů a juniorů se dokonce rozhodovalo půl minuty před koncem, kdy šampión Josef Gába vyrovnal utkání s Radimem Ondrou a tento bod mu zajistil mistrovský titul.

V Mistrovství ČSSH se od začátku držel v čele vítěz mistrovství Josef Gába, který ztratil v turnaji jen 5 bodů za jednu prohru a jednu remízu, kde po nájezdech prohrál. Druhé místo obsadil Jiří Kubalák díky lepšímu vzájemnému zápasu s třetím v pořadí Kamilem Andrlem.

V Mistrovství ČSSH žáků se také o vítězi se rozhodlo v posledním utkání, kde proti sobě nastoupil o bod vedoucí jan Poštulka proti druhému v pořadí Danielu Bílému. V utkání zvítězil severén Žákovského poháru Dan Bílý a odvezl si tak do Valašského Meziříčí pohár za první místo. Druhý skončil Jan Poštulka a třetí pak Martin Ondruch.

Tím se završila sezóna 2012/2013. Do další sezóny se již odehrají pouze jednotlivé turnaje jako O pohár prezidenta ČSSH, memoriál Lukáše Kvapila apod. Po valné hromadě pak bude pokračovat příprava nové sezóny, která se odehraje ve stejném rozsahu jako ta letošní.

Mistrovství ČSSH

Josef GÁBA    16 bodů (KSH Sever Zábřeh)
Jiří KUBALÁK   15 bodů (KSH Sever Zábřeh)
Kamil ANDRLE   15 bodů (KSH Sever Zábřeh)
Martin PELIKÁN  12 bodů (KSH Sever Zábřeh)
Radim ONDRA    11 bodů (T.J. Sokol Střelice)
Tomáš PAVELKA   9 bodů (Šafařka Valašské Meziříčí)
David PELIKÁN   6 bodů (KSH Sever Zábřeh)
Štěpán DVOŘÁK   0 bod (T.J. Sokol Střelice) 
Mistrovství ČSSH žáků
Daniel BÍLÝ    13 bodů (Šafařka Valašské Meziříčí)
Jan POŠTULKA   11 bodů (T.J. Sokol Střelice) 
Martin ONDRUCH   9 bodů (Šafařka Valašské Meziříčí)
Marek JEŘÁBEK   8 bodů (KSH Sever Zábřeh)
Jakub HOLČÁK    3 body (Šafařka Valašské Meziříčí)
Soňa KORVYNIOVÁ  1 bod (KSH Sever Zábřeh)