Mistrovství ČSSH 2016 družstev

Dne 14.5.2016 se odehrál finálový turnaj družstev ve Vsetíně. Finále bylo znovu obnoveno po 4 letech. Postupovali 3 nejlepší týmy z Grand Prix a 3 nejlepší týmy z Žákovského Poháru. Hrálo se stylem, že první postupující se utkal se 3. mužstvem a prohravší mužstvo se utkalo se 2. mužstvem. Na závěr se pak utkala zbývající dvojice.

Do finále družstev Grand Prix postoupila mužstva podle pořadí v GP:

  1. KSH sever Zábřeh
  2. Vsetín Jokers
  3. T.J. Sokol Střelice

V úvodu se utkala mužstva Zábřehu se Střelicemi. Střelice měli skvělý nástup do turnaje kdy vedli po první směně 2:0. Vedení o dva body si drželi až do třetí směny, kdy bylo skóre 5:3. Poslední čtvrtá směna přinesla strhující drama, kdy se Zábřeh snažil otočit utkání na svoji stranu, ale díky dvěma remízám Střelice zvítězili těsným výsledkem 5:4.

V druhém kole se tedy utkal Zábřeh s domácím Vsetínem. Zábřeh znovu nenastoupil dobře a po dvou směnách prohrával 2:4, ale na konci třetí směny už byl stav 4:4 a v poslední směně Zábřeh dokonal obrat na 6:4.

Závěrečné kolo se utkal Vsetín se Střelicemi. Po první směně byl stav 1:0 pro Vsetín. Ovšem druhá směna byla pro Střelice kritická a prohráli všechna 3 utkání. Vedení 4:0 Vsetín ještě vylepšil třetí směnu kdy zvýšil vedení na 6:1 a ani poslední směnu nepřipustil žádné snížení výsledku z pohledu Střelic. Konečný stav 7:2 pro Vsetín.

Všechna 3 mužstva měla po jedné výhře a rozhodovalo tedy skóre. To měl zásluhou posledního zápasu Vsetín a umístil se na prvním místě.

Konečné pořadí:

#KlubBodySkore
1Vsetín Jokers 111 : 8
2KSH Sever Zábřeh110 : 9
3T.J. Sokol Střelice17 : 11

Do finále družstev Žákovského Poháru postoupila podle pořadí v ŽP družstva:

  1. BHC TJ Sokol Bohumín
  2. ZŠ Šafaříkova Valašské meziříčí
  3. Vsetín Jokers

Finále Žákovského poháru bohužel nepřinesl podobně napínavé klání jako Grand Prix. V úvodu se střetla mužstva Bohumína a Vsetína. Po první směně se Bohumín ujal vedení 2:1. Po třetí směně si toto zvýšil na 5:3 a ani v poslední směně Bohumín nepolevil a vedení zvýšil na konečný výsledek 7:4.

V druhém kole se utkal Vsetín s Valašským meziříčím. Valašské Meziříčí, které si přivezlo na turnaj značně omezený kádr, bohužel nemohlo konkurovat Vsetínu. Od první směny se Vsetín ujal vedení a kromě jediné remízy nepustil Valašské meziříčí k žádné výhře.

Ani tento přesvědčivý výsledek, ale Vsetínu nestačil. V posledním kole, kdy hrál Bohumín s Valašským Meziříčím, si totiž Bohumín poradil se soupeřem stejně přesvědčivě a díky dvěma výhrám se stal vítězem.

Konečné pořadí:

#KlubBodySkore
1BHC TJ Sokol Bohumín217:6
2Vsetín Jokers115:7
3ZŠ Šafaříkova Valašské Meziříčí02:21