Prezidentský pohár 2022

V sobotu 10.12.2022 se konal tradiční miniturnaj doprovázející Valnou hromadu. Na miniturnaj se sjelo rekordních 19 hráčů. Turnaj se hrál již klasickým systémem na 5 kol švýcarským systémem kdy 8 nejlepších postoupilo do playoff a zbytek pokračoval ve švýcarském systému.

V základní části se nejlépe dařilo Radimu Ondrovi, který ztratil pouhý půlbod po remíze Lukášem Maninou a nasbíral 4,5 bodu. Již zmíněný Lukáš Manina se umístil na druhém místě se 4 body 3 výhry a 2 remízy. Na třetím místě se umístil díky pomocnému koeficientu David Pelikán. Ten nahrál shodně 3,5 bodů s Markem Švédou. Zbytek postupujících nahrál 3 body – Michal Trávník, Jan Poštulka, Roman Papáček a Jan Malík. Poslední 3 bodový hráč Michal Švestka se kvůli horšímu koeficientu do playoff nedostal.

V čtvrtfinále Playoff postoupil Radim Ondra přes Jan Malíka a Michal trávník porazil po napínavém zápase, který došel až do nájezdů Marka Švédu. Na druhé straně pavouka Lukáš Manina vyřadil Romana Papáčka a po dalším těsném zápase porazil v prodloužení David Pelikán Jana Poštulku. V semifinále porazil Radim Ondra i podruhé v turnaji Michala Trávníka, a i další zápas Davida Pelikána tentokrát s Lukášem Maninou muselo se musel rozhodnout až v prodloužení. Ve finále se tedy setkal zatím neporažený Radim Ondra s vítězem posledního ročníku Prezidentského poháru Davidem Pelikánem. Zápas přinesl velice opatrnou hru, kdy po 2. třetinách byl stav 0:0. Až ve třetí třetině po první větší chybě přišla branka Davida. Od toho momentu se hra rozběhla naplno a snaha o vyrovnání zápasu vedla k vedení Davida 2:0. V závěrečné minutě zápasu se ještě podařilo Radimovi snížit na 1:2, ale David Pelikán si již zbytek zápasu pohlídal, a nakonec zápas vyhrál 3:1 což mu přineslo výhru na turnaji. V souběžně hraném zápase o 3. místo pak Michal Trávník porazil Lukáše Maninu.

Po turnaji se konala Valná hromada. Zápis z Valné hromady je k dispozici v dokumentech Svazu.

Tímto končí náš šprtcový rok 2022 a srdečně Vám přejeme krásné prožití Vánočních svátků plných pohody a doufáme, že se u herních stolů potkáme i v příštím roce.