Valná hromada a Prezidentský pohár 2018

Dne 16.6.2018 se konal Prezidentský pohár následovaný Valnou hromadou. 

Na letošní prezidentský pohár se sjelo 12 hráčů. Turnaj se hrál již tradičním systémem kde po odehrání 5 zápasů v základní části pomocí švýcarského systému následovalo playoff. Do finále se probojoval Jirka Dohnal, který se letos snažil získat tzv. zlatý hattrick a vsetínský Lukáš Manina. V napínavém finále nakonec to byl nakonec právě Lukáš Manina, který se mohl radovat z poháru pro vítěze. Podrobné výsledky jsou v PDF pod článkem.

Po turnaji následovala Valná hromada, která začala volbou výkoného výboru. Znovuzvolení byli Martin Poštulka (Prezident ČSSH) a Radim Ondra. Tyto stávající členy potom doplnil David Pelikán.

Do ligy družstev na sezónu 2018/19 se přihlásila 3 mužstva – Vsetín Jokers, KSH Sever Zábřeh a T.J. Sokol Střelice. Počet turnajů družstev byl snížen z 5 na 3 turnaje. Předběžné termíny jsou stanoveny následovně:

 • 24.11 2018 – Zábřeh
 • 12.1.2018 – Vsetín
 • 11.5.2019 – Střelice

Soutěž jednotlivců bude naopak rozšířena o pátý turnaj. Předběžné termíny turnajů jednotlivců jsou stanoveny následovně:

 • 29.9.2018 – Střelice
 • 20.10.2018 – Vsetín (edit turnaj byl posunut o týden, původní termín byl 13.10.)
 • 8.12.2018 – Zábřeh
 • 9.2.2019 – Valašské Meziříčí
 • 16.3.2019 – Vsetín

Do postupového pořadí na Mistrovství ČSSH budou počítány 4 nejlepší výsledky. Mistrovství ČSSH proběhne:

 • 27.4.2019 – Střelice

Příští Valná hromada a Prezidentský pohár se bude konat 15.6.2019.

Dále se diskutovalo o možných změnách v pravidlech z nichž některá se budou testovat (např. na Nemoriálu Lukáše Kvapila, který pořádá klub KSH Sever Zábřeh a bude se konat v Zábřeze 1.9.2018 – VÍCE INFORMACÍ ) a v případě, že se osvědčí i nasazovat do soutežních pravidel.

Jedná se o tyto návrhy:

– Návrhy na omezení úmyslného vyrážení brankáře z branky:

 1. Pokud skončí soupeřův hráč v brance (bude za pomocnou brankovou čarou) automaticky se z branky vyndává a umisťuje za branku na střed délky branky. 
 2. Pokud při výhodě více tahů hráč úmyslně bez dotyku puku zasáhne prvním tahem soupeřova brankáře, který se nachází v brance nebo brankovišti, může si ho soupeř před zahráním druhé výhody vrátit do základní polohy.

– Při zasažení bránícího kamene soupeře by nebyl nařízen nájezd pouze pokud by se puk před zahráním toho tahu nacházel za brankou soupeře, nebo v brankovišti soupeře.

V závěru se nakonec ještě diskutovalo o základní vybavení “kuchyňky” v prostorech konání turnaje, které by se mělo skládat alespoň z rychlovarné konvice a dalších věcí potřebných k přípravě kávy a čaje sloužícího k zajištění většího konfortu účastníků turnaje.