3. turnaj družstev ČSSH 2019/2020

V sobotu 3.10.2020 se v Zábřeze konal poslední turnaj družstev dohrávané sezóny 2019/2020. Na prvním místě se před turnajem nacházel Vsetín se 6 body. Se 4 body za ním se nacházel Zábřeh a na třetím místě se nacházely Střelice s dvěma body.

Na úvod se v rámci sedmého kola střetl Vsetín se Zábřehem. V prvních dvou směnách si Zábřeh zvládl vybudoval vedení 3:0. Ve zbývajících směnách sice Vsetín také získal 2 výhry, ale náskok nesnížil a Zábřeh si došel pro vítězství 5:2 a srovnal bodovou ztrátu na první místo v lize.

Vsetín Jokers – KSH Sever Zábřeh             2:5

Ve druhém kole se střetly Střelice se Vsetínem. První směna začala opatrně s výsledkem 1:1. V dalších dvou směnách již ovšem střelická obrana neodolala a Vsetín získal vedení 5:1, čímž získal jistotu výhry ještě před poslední směnou. V poslední směně ovšem Střelice zabojovaly a vybojovaly těsný výsledek 4:5, který se nakonec ukázal pro Vsetín osudný.

T.J. Sokol Střelice – Vsetín Jokers             4:5

V závěrečném kole se střetl Zábřeh se Střelicemi. Zábřeh v tomto zápase potřeboval vyhrát, a hlavně alespoň srovnat zápasové skóre se Vsetínem, aby obhájil třetí vítezství v lize v řadě. A začal správně protože po první směně již měl náskok 3:0. Ve druhé směně Zábřeh náskok nezvýšil, ale ve třetí směně Střelicím odskočil o další bod na 6:2. To jim na vítězství v kole stačilo, ovšem na první místo v lize nesměli Střelicím dovolit snížit skóre ani o zápas. A stejně jako v zápase proti Vsetínu ani zde Střelice poslední směnu nevypustily, a ještě do poslední minuty střeličtí drželi stav směny 2:1. Poslední minuta ovšem přinesla nejen vyrovnání M. Urbáška na 2:2 a opětovné získání vedení pro J. Poštulku, ale i vyrovnání zápasu J. Fochrem proti R. Ondrovi což nakonec stačilo ke stavu směny 1:1.

KSH Sever Zábřeh – T.J. Sokol Střelice 7:3

Protože získal Zábřeh i Vsetín stejný počet bodů a dokonce i stejné skóre o vítězi ligy rozhodovalo až kritérium vzájemných zápasů, které bylo příznivé právě pro Zábřeh. Jež se stal vítězem ligy družstev již potřetí v řadě.