Odlišnosti pravidel ČSSH a ČSBH

Herní aktivita
Asi nejvýraznější rozdíl je v počítání herní aktivity. Obecně je počítání stejné na 4 tahy (při 3. tahu lze najet). Dle pravidel ČSSH je ale počítání pro prohrávající tým zkráceno na 3 tahy – vyhrávající hráč tedy musí do té doby vyhodit. Při tomto zkráceném počítání se nenajíždí.

Spravování brankáře během hry
V ČSBH byla zavedena možnost spravení brankaře, když při soupeřově tahu dojde ke kontaktu bez dotyku puku. Toto pravidlo platí v soutěžích ČSSH pouze při zahrávání 2 a více tahů. Před druhým, nebo třetím tahem hráče je možnost si při kontaktu hráče s brankářem bez dotyku puku brankáře spravit. Během běžné hry toto možné není.

Postavení hráče v brankovišti – nařizování nájezdů
V ČSSH bylo upraveno pravidlo ohledně nařizování nájezdů z důvodu zasažení bránícího hráče v brankovišti. Zóna kde může být puk umístěn byla rozšířena i za bránu hráče útočícího hráče a brankoviště útočícího hráče. Při umístění puku v brankovišti bránícího hráče, nebo za bránou bránícího hráče se stále nájezd nenařizuje. 

Dohrávání více tahů na konci herní doby
V případě, že je před koncem herní doby nařízeno zahrání více tahů tak tato výhoda hráči náleží i po vypršení času a má tedy možnost tyto tahy dohrát (stejný princip jako dohrávání nájezdů). 

Ostatní pravidla by měla být identická. V případě odhalení dalších rozdílů bude dokument doplněn.